[multilanguage_switcher]

В четвер депутати ухвалили спільну “Декларацію памʼяті і солідарності Сейму Республіки Польща і Верховної Ради України”. В декларації йде мова про необхідність проведення неупереджених історичних досліджень, а також “стримання сил, які зумовлюють сутички в наших державах”

За декларацію проголосувало 367 депутатів, проти — 44, а 14 — утримались від голосування.

Раніше Сейм не погодився відхилити проект в першому читанні, що оскаржили партії блок Кукіз, Вільні та Солідарні.

“Ми, представники Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України, спільно і одночасно приймаємо цю “Декларацію памʼяті і солідарності” для того щоб віддати шану мільйонам жертв, які зазнали наші народи під час Другої Світової війни, та засудити зовнішніх агресорів, які намагалися знищити нашу незалежність” – написано в тексті декларації.

“Відаємо шану мільйонам жертв агресії та окупації наших держав комуністичним режимом СРСР та фашистською Німеччиною” – йдеться в тексті декларації. Водночас, звертається увага на “боротьбу польських і українських сил антикомуністичної опозиції, яка дала моральні основи для відновлення незалежності наших держав”.

В декларації наголошується на необхідності “посилення проведення неупереджених історичних досліджень, щирої та дружньої співпраці між дослідниками, а також стримання сил, які зумовлюють суперечки з цього приводу в наших державах”.

До того ж, в декларації підкреслюється той факт, що “агресивна зовнішня політика РФ, окупація Криму Росією, підтримка і здійснення збройної інтервенції на Сході України, порушення основних норм міжнародного права та угод, укладених з Україною, відмова Росією виконувати домовленості та ведення  гібридної інформаційної війни становлять загрозу миру та безпеці в усій Європі”.

Декларація вимагає спільних дій в рамках НАТО щодо подолання нових загроз і збільшення підтримки НАТО Україні і допомога останній в реалізації стратегічної мети — членства в альянсі.

В ухвалі також закликають “усіх європейських партнерів продемонструвати єдність і міжнародну солідарність, а також берегти обʼєднану Європу від зовнішньої агресії”.

Водночас Верховна Рада України в четвер прийняла узгоджену з Сеймом Республіки Польща  спільну “декларацію памʼяті і солідарності”.

 

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/533734,sejm-przyjal-polsko-ukrainska-deklaracje-pamieci-i-solidarnosci.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-PL+%28RSS+-+Dziennik%29