АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Шмигаль назвав перешкоди членства України в ЄС

Україна планує досягти умов для вступу в ЄС протягом 10 років, але деякі країни-учасниці скептично ставляться до розширення союзу.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль бачить дві перешкоди для вступу України в Європейський союз. Про плани щодо євроінтеграції він розповів в інтерв’ю німецькому виданню Handelsblatt.

“Є дві причини, чому ми досі не в ЄС. Ми все ще працюємо над європейськими стандартами, але ми впевнені, що досягнемо значного прогресу, не в останню чергу завдяки діджиталізації. По-друге, в ЄС також є країни, які скептично ставляться до подальшого розширення ЄС”, – говорить Шмигаль.

При цьому він заявив, що Україна хоче вступити в ЄС протягом 5-10 років.

Шмигаль вважає, що вступ у Євросоюз стане можливим, коли в боротьбі проти корупції або в правосудді будуть досягнуті європейські стандарти.

Крім того, на сьогодні йдуть переговори про угоду про Спільний авіаційний простір і загальні стандарти енергетичного ринку.

“Україна готова стати членом ЄС – ми до цього прагнемо якнайшвидше. Багато українців віддали своє життя у війні з Росією за цю ідею… Нашим бажанням є в проміжку від 5 до 10 років стати членом ЄС. Це звичайно залежить не тільки від нас, а від 27 інших країн”, – зазначив Шмигаль.

Ці ж терміни стосуються і вступу в НАТО, додав прем’єр.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що влада створює коаліцію країн-лобістів України в ЄС. За його словами, європейські країни будуть лобіювати вступ України в Європейський Союз. Зокрема, відповідна декларація була підписана з Литвою.

Теги
Close