АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніПодії в Україні та СвітіУкраїна

Шмигаль: Успіхи України в імплементації Угоди про асоціацію

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на офіційній сторінці у Facebook відзначив про досягнення Україною великих успіхів в імплементації Угоди про асоціацію за останній рік.

6 жовтня під час 22-го Саміту Україна — ЄС, в якій взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської ради Шарль Мішель, а також представники уряду в Брюсселі були досягнуті нові домовленості та підписані важливі угоди на загальну суму 390 млн євро.

Серед них три угоди з Європейським Союзом:

✅ 10 млн євро в межах угоди «Кліматичний пакет для стабільної економіки в Україні» будуть спрямовані на різні заходи із розвитку ресурсно ефективної, чистої та конкурентоспроможної економіки, зокрема шляхом підтримки енергоефективності місцевого малого й середнього бізнесу, підтримки місцевих громад та створення спільного ресурсного центру з питань кліматичних інновацій між Україною та ЄС.

✅ 30 млн євро, передбачені угодою «Програма ЄС «Міцні регіони», підуть на допомогу східним областям України для подолання негативних наслідків пандемії та російської агресії.

✅ 20 млн євро будуть спрямовані на розвиток сприятливого середовища для роботи громадянського суспільства та залучення його до політичних процесів.

Ще дві угоди підписані з Європейським інвестиційним банком:

✅ 300 млн євро в межах угоди про фінансування проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» будуть залучені для реалізації заходів, спрямованих на удосконалення процесу термомодернізації громадських будівель в Україні. Зокрема, теплоізоляція даху, підвалу та стін, встановлення енергоефективних вікон, освітлення, інвестиції у відновлювані джерела енергії.

✅ 30 млн євро позики, передбачені гарантійною угодою «Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)» підуть на закупівлю сортувального обладнання та створення трьох сортувальних об’єктів (зокрема, будівництво хабу у Львові) та 22 сортувальних депо загалом та на впровадження систем автоматичного відстежування пересування вантажів.

Крім того, були окреслені подальші кроки активної співпраці та взаємодії між Україною та ЄС, серед яких й якнайшвидше підписання угоди про спільний авіаційний простір, і «промисловий безвіз», і спільна оцінка у 2021 році досягнень Україною цілей Угоди про асоціацію, що є відправною точкою до її наступного оновлення.

«Жива зустріч» під час пандемії COVID-19 свідчить про міцність відносин та високе місце України в порядку денному ЄС», – підкреслив Денис Шмигаль.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close