[multilanguage_switcher]

Словенія стала першою країною Європейського Союзу, яка в двосторонньому документі визнала акт агресії Росії проти України. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прес-секретар глави української держави Святослав Цеголко.

«Словенія стала першою державою ЄС (Норвегія не є членом ЄС), яка в двосторонньому документі визнала акт агресії Росії проти України», – написав він.

У тексті документа йдеться, що суверенність і непорушність кордонів в Україні «має ключове і вирішальне значення для безпеки всіх європейських держав».

«Повторюємо, що анексія Автономної Республіки Крим і Севастополя з боку Російської Федерації є грубим порушенням міжнародного права. Тому Республіка Словенія залишається вірною невизнанню незаконної анексії Автономної Республіки Крим і Севастополя з боку РФ», – наголошується в декларації.

У декларації також є заклик до міжнародного співтовариства продовжити зусилля щодо повної імплементації Мінських домовленостей з метою відновлення міжнародного правопорядку і територіальної цілісності України в рамках її визнаних кордонів.

«Засуджуємо акт агресії на території Донецької та Луганської областей на сході України і закликаємо Російську Федерацію негайно припинити надання фінансової, військової та іншої допомоги місцевим сепаратистам», – зазначається в документі.

Як відомо, 8 листопада Президент України Петро Порошенко перебуває зі своїм першим офіційним візитом в Республіці Словенія на запрошення президента цієї країни Борута Пахора.

Посилання на оригінальне джерело : http://www.akcent.org.ua/sloveniya-persha-krayina-yes-shho-ofitsijno-vy-znala-agresiyu-rf-proty-ukrayiny/

Повний текст спільної декларації між Україною та Словенією на сайті Посольства України в Респуліці Словенія : http://slovenia.mfa.gov.ua/ua/press-center/news/52254-spilyna-deklaracija-prezidenta-ukrajini-petra-poroshenka-ta-prezidenta-respubliki-slovenija-boruta-pahora