АктуальноГоловне в Україні

Слуга народу не може створювати коаліцію – Магера

Отримавши більше 226 місць у парламенті, Слуга народу матиме права коаліції й муситиме сформувати уряд.

У разі отримання більшості у Верховній Раді фракція Слуга народу матиме права коаліції. Про це заявив колишній член ЦВК Андрій Магера, пише Лівий берег у вівторок, 23 липня.

“У новому парламенті не може бути створена коаліція, оскільки фракція Слуга народу, у разі отримання більшості депутатів парламенту, має права коаліції – тому не може створювати коаліцію з іншими фракціями”, – заявив Магера, посилаючись на 83-ю статтю Конституції України.

За його словами, така ж ситуація була в 1990 році, коли більшість парламенту сформувала так звана Група 239 – комуністична фракція першого скликання.

“І припинити повноваження нового скликання парламенту не можна протягом року”, – додав він.

“У Слуги народу немає іншого варіанта: або вони пропонують кандидатуру прем’єр-міністра і формують новий Кабмін, або продовжує працювати уряд Гройсмана”, – сказав Магера, додавши, що коаліційної угоди також не потрібно в новій Верховній Раді.

Як повідомлялося, напередодні голова партії Слуга народу Дмитро Разумков заявив, що політсилі, імовірно, не доведеться об’єднуватися з іншими партіями у Верховній Раді.

За останніми даними ЦВК, Слуга народу отримує в Раді 253 місця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close