АктуальноБлогиГоловне в Україні

Соцмережа «ВКонтакте» порушує українське законодавство та наражається на додаткові санкції

ФСБ РФ та підконтрольні їм кіберугрупування не залишають спроб «зомбування» пропагандою та поширення деструктивного контенту серед українських користувачів соціальних мереж.

Так, соціальна мережа «ВКонтакте» (пам’ятаємо, що це російська соціальна мережа) на своїй офіційній сторінці для українських користувачів повідомила, що розробники поліпшили роботу проксі в мобільному додатку, завдяки чому ВК тепер можна користуватися «без обмежень».

ВК працює в мобільному додатку без використання спецпрограм для обходу блокування.

Прес-служба ВК розсилає електронні листи користувачам, в яких йдеться про можливість заходити туди без допомоги VPN.

Обійти блокування в Україні ВК зміг лише в мобільній версії. На комп’ютерах зробити це поки неможливо. Там для входу в соцмережу як і раніше потрібен VPN (програма, що дозволяла обходити блокування).

Все це відбувається з порушенням вимог чинного законодавства України.

Адже, 15 травня 2017 року п’ятий президент України своїм указом надав чинності рішенню РНБО про заборону діяльності в Україні низки російських компаній. Зокрема, заборона стосувалася ресурсів «Одноклассники», «ВКонтакте» і «Яндекс».

В свою чергу, 15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив заборону на російські соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники».

Разом з тим, слід відмітити дієвість санкційних обмежень в частині блокування доступу до російських соціальних мереж «ВКонтакте» (www.vk.com) та «Одноклассники» (www.ok.ru), які поширюють фейковий контент з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні та використовують зазначені соцмережі для збору даних на користувачів з метою використання вразливості останніх для участі у мітингах та протестних акціях.

Так, більшість Інтернет-провайдерів та операторів мобільного зв’язку виконують вимоги санкційних указів та обмежують доступ користувачам до зазначених ресурсів.

А на тих хто з ворогом за одне, чекають додаткові обмежувальні санкції.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close