В середу в Києві Президент Республіки Польща Анджей Дуда та Gрезидент України Петро Порошенко підписали спільну декларацію, присвʼячену  25 річниці польсько-українських відносин. Польський президент був єдиним іноземним гостем, який взʼяв участь в урочистостях з нагоди святкування 25-річчя від проголошення  Акту про незалежність України.

«Ми, Президенти України та Республіки Польща, у день відзначення 25-ї річниці незалежної України, підтверджуємо взаємно стратегічний характер наших відносин та декларуємо прагнення і надалі будувати українсько-польське сусідство на засадах спільного  цивілізаційного розвитку, який зміцнить наші відносини, стане тривалим сполученням наших відносин,  гарантуючи цим та майбутнім поколінням поляків і українців відчуття взаємної довіри, злагоди та безпеки, – йдеться в декларації», – йдеться в тексті декларації.

В документі президенти звернулися із закликом до міжнародної спільноти  посилити зусилля, у тому числі шляхом політики санкцій щодо Росії, з метою  припинення агресії проти України.

«Республіка Польща підтримувала і завжди підтримуватиме Україну у її європейських та трансатлантичних прагненнях», – заявив президент Дуда на прес-конференції в Києві. Після зустрічі з Петром Порошенком президент Польщі подякував за запрошення на урочистості з нагоди святкування 25 річниці незалежності України, зазначивши, що «це свідчить про те, що за ці 25 років Республіка Польща  постійно підтримувала Україну».

«Ми були першою державою, яка визнала незалежність України 2 грудня 1991 року. Ми завжди підтримували Україну, а особливо, в складних ситуаціях — під час Помаранчевої Революції, Революції Гідності, і сьогодні — під час збройного конфлікту на Сході і окупації Криму», — зазначив Анджей Дуда.

Також президент Республіки Польща Анджей Дуда запросив президента України Петра Порошенка прибути з офіційним візитом до Польщі 2 грудня в день річниці визнання Польщею незалежності України. На думку пана Дуди, візит саме  в цей день був би символічним для обох країн.

Як повідомив президент Дуда, під час зустрічі мова йшла і про  зближення України з НАТО, і додав, що на саміті альянсу, який проходив у Варшаві, питання щодо ситуації в Україні було одним із найважливіших на порядку денному.

Під час офіційного візиту президенти також обговорили питання щодо  досягнення миру в Україні, перспективи стабілізації ситуації в зоні конфлікту, польсько-українські  відносини, а також відносини України з ЄС й

Президент Польщі сподівається на продовження діалогу в такому ж форматі, і навіть очікує більш плідних відносин, ніж були між країнами, а під час візиту  в грудні — вжиття конкретних заходів.

Пан Дуда висловив слова вдячності за зустріч із дипломатичним корпусом України та надану можливість виступити перед усіма послами України в світі.  На думку президента, цей виступ показав пріоритети зовнішньої політики Польщі по відношенню до України, а саме: забезпечення безпеки і незалежності обох країн.