[multilanguage_switcher]

За пропозицією канцлера Німеччини Ангели Меркель в середу ввечері в Берліні відбулась зустріч “Нормандської четвірки”. Узгоджено дорожню карту для України, а також відбулась серйозна розмова з президентом РФ Володимиром Путіном

Це була перша зустріч глав Німеччини, Росії, України і Франції за цей рік у нормандському форматі та перший візит Путіна до Берліну від початку кризи в Україні і анексії Криму.

Окрім Меркель і Путіна в столицю Німеччини прибули президенти Франції і України — Франсуа Оланд та Петро Порошенко.

Мирний план для України буде!
На прес-конференції після закінчення зустрічі Ангела Меркель повідомила, що буде створена дорожня карта — план, який визначає порядок майбутніх дій з метою ирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

“Це — прогрес на сьогоднішній день”, – наголосила Меркель. І додала, що під час зустрічі також було узгоджено створення на Донбасі ще 4 зон, з яких конфліктуючі сторони повинні вивести військову техніку та особовий склад.  У вересні досягнуто підписання угоди про створення 3 перших зон такого ж призначення. Канцлер Німеччини зазначила, що на порядку денному також виносились гуманітарні питання, а саме: обмін полоненими, доступ організації “Червоний Хрест” на територію бойових дій і водопостачання жителів Донбасу.

“Це питання не так то легко й вирішити, проте Німеччина та Франція надалі готові брати участь в досягненні мінського порозуміння”, – розповіла Меркель.

Розпочатий в 2015 році мінський процес, який був детально продуманий за сприянням Берліну та Парижу, значно посприяв вирішенню сутичок між українськими урядовими силами та проросійськими сепаратистами на Донбасі. Хоча все ще тривають сутички між сторонами, вони вже не такого масштабу, а зусилля, які докладаються до врегулювання конфлікту політичним шляхом, зайшли в глухий кут.

Кінцевими цілями угоди є  місцеві вибори на територіях, що знаходяться під контролем проросійських сепаратистів, проте  відновлення Україною контролю над державними кордоном з Російською Федерацією все ще далеке від реалізації.

У свою чергу президент України Петро Порошенко зазначив, що учасники переговорів погодились на направлення до Донбасу місії озброєних поліцейських. Їхня діяльність повинна бути узгоджена з представниками Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Посилання на оригінальне джерело : http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1682549,Spotkanie-czworki-normandzkiej-Bedzie-plan-pokojowy-dla-wschodniej-Ukrainy