СЕНАТОРИ США ВИСТУПИЛИ ЗА НАДАННЯ УКРАЇНІ ЛЕТАЛЬНОЇ ЗБРОЇ ТА ПОСИЛЕННЯ САНКЦІЙ ПРОТИ РФ.

Співавторами відповідної резолюції виступили більше 15 сенаторів.

Більше 15 американських сенаторів від Республіканської та Демократичної партій США виступили за посилення економічних санкцій проти Росії, передачі Україні летального оборонного озброєння та надання гуманітарної допомоги.

Про це йдеться у проекті резолюції “Осуд незаконної російської агресії в Україні у зв’язку з третіми роковинами анексії Криму”, який представили сенатор-республіканець Роберт Портман і сенатор-демократ Шеррод Браун.

У резолюції йдеться, що російська військова окупація українського Криму визнається такою, що суперечить міжнародним нормам, є актом неспровокованої агресії та загрозою регіональній стабільності.

Відтак, Сенат підтверджує відданість США положенням Будапештського меморандуму про гарантії безпеки та політиці невизнання де-юре чи де-факто суверенітету РФ над Кримом, його повітряним простором або територіальними водами.

UA/ENСенат США наголошує на невизнанні Сполученими Штатами нелегальної спроби анексії Криму та закликає до збереження…

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США Вівторок, 28 березня 2017 р.

На початку березня Палата представників Конгресу Сполучених Штатів Америки підтримала виділення 150 мільйонів доларів на військову підтримку України. Кошти будуть доступні для Пентагону для надання Україні військової підтримки, включаючи, зокрема, надання летальної зброї оборонного спрямування та оснащення, логістичної підтримки, підтримки розвідки української армії та сил національної безпеки, навчання особового складу українських збройних сил тощо.

Окрім того, за інформацією Радіо Свобода, командувач сил НАТО в Європі Кертіс Скапаротті знову закликає напади Україні сучасне озброєння для боротьби проти підтримуваних Росією сепаратистів.

«Особисто я вважаю, що ми повинні розглянути питання щодо надання Україні летальної оборонної зброї», – заявив Скапарротті 28 березня під час слухань у комітеті з питань оборони Палати представників.

Адміністрація десятого президента США Барака Обами надіслала Україні бронежилети, прибори нічного бачення та інше обмундирування, але відмовилася надавати «летальну оборонну зброю», наприклад, протитанкові ракети, висловлюючи побоювання, що це може загострити конфлікт з Росією.

Наступник Обами у Білому домі Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії висловлювався за покращення відносин з Росією, але наразі його позиція щодо цього залишається незрозумілою.