Головне в Україні

США заявили про посилення озброєння в ЛДНР

При цьому США звернулись до влади РФ з вимогою вплинути на бойовиків.

За останні 3 місяці представники ОБСЄ повідомили про збільшення кількості важкої техніки, що заборонена Мінськими угодами на підконтрольній сепаратистам території на рекордних 750%.

Про це у листі-зверненні до голови моніторингової комісії ОБСЄ в Україні написала тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кейт Бернс.

Вона відмітила, що протягом минулого тижня, спеціальна моніторингова місія (СММ) зафіксувала 44 випадки використання зброї в лінії розведення сил, 42 з яких на територіях підконтрольних проросійським сепаратистам. В Луганську СММ продовжує фіксувати наявність 30 одиниць зброї, включаючи танки, гаубиці та системи запуску ракет» – зазначила пані Бернс.

«Окрім того, сепаратиські бойовики більш ніж в п’ять разів частіше використовували заборонену зброю у порівнянні з українськими урядовими військами, повідомляють в СММ. Реальні цифри набагато більші, з огляду на те, що з початку року представникам ОБСЄ обмежували доступ понад 250 разів».

Крім залякувань, «російські ставленики активно поширюють дезінформації, що суттєво збільшує небезпеку для спостерігачів. 3 травня Ігор Плотницький, лідер т. з. «ЛНР», заявив що СММ зруйнували 300 будинків вздовж контактної лінії. Спотворення ситуації Плотницьким є частиною умисної стратегії з підриву авторитету місії ОБСЄ, створює атмосферу безкарності і наражає представників СММ на ризик» – зазначає Кейт Бернс в листі.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close