[multilanguage_switcher]

Сьогодні міністр закордонних справ Канади Стефан Діон зазначив, що Канада надасть підтримку Національній поліції України у розмірі $8.1 млн. Ці  кошти будуть виділені в рамках зобов’язань уряду Канади підтримувати зусилля України у посиленні безпеки та впровадженні реформ.

Міністр Діон зробив таку заяву на Конгресі українців Канади, що проходить раз на три роки в м. Реджайна, і який був присвячений 75 річниці від дня першого скликання цього Конгресу, 125 річниці імміграції українців до Канади, а також 25 річниці незалежності України.

Проекти, які організовуються в рамках нової канадської програми з досягнення миру та стабілізації ситуації,  сприятимуть зусиллям української поліції працювати більш ефективно та відповідально.

Виділені кошти призначені на наступні потреби:

  • $6.6 млн. (протягом 3 років) – на тренування співробітників Нацполіції України, в т.ч. $100 тис. на моніторинг та оцінку; тренування керівного та рядового особового складу; інформаційно-роз’яснювальню роботу серед громадськості, а також розвиток поліцейської академії;
  • $1.5 млн. – на поліцейське обладнання з метою кращого оснащення Нацполіції України, а отже, і більш ефективної роботи поліцейських;
  • $40 тис.(кошти Конгресу українців Канади) – на постачання  транспортних засобів, машин швидкої допомоги та надання спеціальної допомоги людям, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України.

Ці кошти разом із направленням 20 канадських поліцейських в Україну з метою надання порад та допомоги українським колегам свідчать  про  подальшу довготривалу  підтримку Канади у реформуванні поліції в Україні. З початком кризи в Україні в листопаді 2003 року Канада збільшила розмір допомоги Україні та розширила її сфери до програмування в секторі безпеки, а також гуманітарна допомога.

Також Канада надала технічну та матеріальну підтримку Україні  у розмірі $700 млн. на відновлення стабільності, посилення безпеки та впровадження реформ в сфері демократії та економіки.

«Канада разом із українським народом. Ми тісно співпрацюємо з Національною поліцією України з метою  її перетворення на ефективну, відповідальну та призначену для блага суспільства службу, яка користується довірою у громадськості. Сьогоднішня заява свідчить про наше непохитне зобов’язання перед Україною та наше схвалення зусиль України побороти корупцію та забезпечити впровадження довготривалих реформ», − зазначив Стефан Діон, міністр закордонних справ Канади.

Посилання на оригінальний текст : http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=1131719&tp=1