АктуальноВсі новиниУкраїна

Степанов про медицину: Не можемо експериментувати

Медзаклади профінансують на рівні, не нижчому, ніж в 2019 році, а з 1 липня медикам обіцяють підвищити зарплату до 50%.

Жодна країна в світі не проводила подібних експериментів над медициною, як намагалися зробити в Україні, заявляє глава МОЗ Максим Степанов.

“Якщо після того аналізу, який ми провели, ми побачили таку катастрофічну картину цілими напрямками… Ви бачили картину, за якої близько 332 медустанови виявилися на межі закриття у зв’язку з фінансуванням менш як 50%. Ви бачили картину, що про можливість звільнення медпрацівників до 50 тис. Ми вважаємо, що ми не можемо експериментувати над нашою медициною. Таких експериментів не проводила жодна країна світу”, – сказав Степанов в п’ятницю, 15 травня.

У такій ситуації слід відмовитися від другого етапу медреформи і надати фінансування медустанов в рамках законодавства, яке вже є.

“Ми повинні профінансувати на рівні не менше 2019 року, але водночас – у цьому році збільшено фінансовий ресурс на фінансування медицини, в тому числі на спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу. Як ми це бачимо? Ми повинні визначитися з пріоритетами і чесно сказати перш за все українцям, що саме ми можемо в повному обсязі покрити”, – додав міністр.

Крім того, він наголосив, що введені тарифи не відповідають тому, що написано на папері і не покривають спеціалізовану медичну допомогу.

“Моя мета – створити так, щоб тариф, який, наприклад, є на екстрену медичну допомогу, він повинен покривати повністю від початку і до кінця, він повинен робити якісну допомогу… У нас є пропозиція щодо підвищення заробітної плати на рівні до 50% і щоб ця зарплата підвищена була з 1 липня. Зрозуміло, що для цього потрібно вносити зміни в Держбюджет. Ми закінчуємо свої розрахунки з Мінфіном”, – заявив Степанов.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close