Головне в Україні

Суд в Гаазі має прийняти рішення про тимчасові заходи проти РФ до кінця квітня

Міжнародний суд ООН в Гаазі повинен прийняти рішення про тимчасові заходи проти Російської Федерації за позовом України до кінця квітня.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі «5 каналу», повідомляє «Слово і Діло».

«Ми пройшли перший етап, але цей етап – це тільки маленький ланцюжок на нашому шляху залучення Росії до відповідальності. Зараз суд повинен прийняти рішення про застосування тимчасових заходів. Я думаю, що вони вийдуть в зовсім іншому вигляді, ніж ми їх просили, – і по Конвенції щодо застосування, і по ліквідації всіх форм расової дискримінації. Для суду це буде трошки легше, тому що вони проходили цю ж ситуацію з росіянами, і вже було виписано рішення, яке тоді підтримали більшість суддів», – сказала Зеркаль.

При цьому вона зазначила, що важко спрогнозувати реакцію суду і позицію, яку вони виберуть в питанні заборони фінансування тероризму.

«Тому попередньо ми очікуємо, що це рішення (щодо тимчасових заходів проти РФ – ред.) буде прийняте до кінця квітня. Але після цього суд ще встановить нам термін для подання основного Меморандуму – він стосується всіх доказів, де ми вважаємо, що Росія порушує вимоги цих Конвенцій. І це, насправді, божевільна робота», – додала заступник міністра.

Нагадаємо, 11 березня в МЗС розкрили подробиці судового процесу за позовом України проти Росії в Гаазі.

Президент Петро Порошенко зазначив, що позов до Міжнародного суду ООН став першим кроком України для притягнення до відповідальності Росії за агресію в анексованому Криму і на Донбасі.

Ми в соціальних мережах
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close