Приватбанк

Суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського і визнав незаконною націоналізацію Приватбанку.
Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши позов українського бізнесмена Ігоря Коломойського, визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Про це повідомляє сайт суду в четвер, 18 квітня.

Зокрема, суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного Приватбанку з ринку за участю держави.

“Суд… визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація КБ Приватбанк, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку”, – говориться в повідомленні.

На думку суддів, процедура виведення банку з ринку порушувала норми чинного законодавства.

“Підставами для прийняття такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення КБ Приватбанк в категорію неплатоспроможних, в результаті чого в подальшому була ініційована процедура його націоналізації, і власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентовано на законодавчому рівні”, – повідомила прес-служба суду.

“Таким чином, процедура націоналізації КБ Приватбанк була визнана судом необґрунтованою і такою, що була здійснена з численними порушеннями чинного на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави в право акціонерів Банку, в тому числі позивача, володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері”, – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку заявили, що не згодні з рішенням суду і готуються подати апеляцію.

“Рішення суду не набуло законної чинності і буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій і прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Ще раз звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність”, – зазначають в прес-службі.

Як відомо, ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. До цього ним володіли Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

На початку 2018 року міжнародна компанія Kroll провела незалежний аудит ПриватБанку і виявила, що протягом десяти років до націоналізації, банк був об’єктом масштабних шахрайських дій, які завдали йому $5,5 млрд збитків. Коломойський називає ці звинувачення “фейком”. Він також заявляв про готовність повернути виведені гроші ПриватБанку, якщо факт виведення буде доведено в суді.

Напередодні Ігор Коломойський заявляв, що не має наміру повертати націоналізований Приватбанк, але хоче повернути капітал в 2 мільярди доларів.

Ми в соціальних мережах