Всі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Суд заблокував примусове перейменування УПЦ

УПЦ МП і ще 264 релігійні організації мусили до 26 квітня змінити назви, відповідно до рішення Ради.

 Окружний адмінсуд Києва заблокував процес примусового перейменування Української православної церкви Московського патріархату, який зобов’язував до 26 квітня розпочати вказувати в назві свою приналежність до Російської православної церкви. Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду в понеділок, 22 квітня.

“Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову у справі про скасування наказу Міністерства культури України, згідно з яким Київська Митрополія Української Православної Церкви та ряд релігійних організацій повинні внести зміни у свої офіційні назви і подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року”, – йдеться в повідомленні. 

Судом було задоволено заяву УПЦ про забезпечення позову з огляду на те, що невжиття таких заходів може суттєво ускладнити або зробити неможливим відновлення порушених або оспорюваних прав чи інтересів позивача. 

Крім того, на думку суду, реалізація наразі (до вирішення справи по суті) оспорюваного акта може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи. 

При цьому суд зазначає, що вжиття заходів забезпечення позову не викликає фактичного вирішення спору, оскільки він спрямований виключно на збереження існуючого становища до завершення розгляду справи по суті. 

Слід зазначити, що судом до участі у справі в якості третіх осіб було залучено 265 релігійних організацій. 

Як повідомлялося, УПЦ МП подала в суд на Мінкульт через постанову про перейменування 22 березня. 

Закон про перейменування релігійних організацій був прийнятий 20 грудня 2018 року. В УПЦ МП тоді відзначили, що змінити назву церкви буде проблематично, оскільки вона зареєстрована в Україні, а не в Росії.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close