АктуальноВсі новиниГоловне у Світі

ТБ канали Медведчука є інструментом гібридної війни РФ – постпред Тарасюк

Звинувачення з боку РФ на адресу України у зв’язку з закриттям ТБ-каналів – це верх цинізму – постпред України Борис Тарасюк в Раді Європи.

Про це інформує в Фейсбуці Постпредставництво України при РЄ.

Зокрема, Тарасюк підкреслив, що звинувачення звучать від представника країни, яка сім років тому скоїла неспровоковану агресію проти України, веде війну на Донбасі, окупувала Крим, підірвала систему міжнародної безпеки та міжнародного права, зробила біженцями 1,5 млн жителів Донецької і Луганської областей, привела до руйнувань житла і промислових об’єктів, грубо і в масових масштабах порушує права українських громадян на окупованих територіях, утримує політв’язнів, отруює своїх громадян, здійснює репресії проти мирних протестувальників, включаючи журналістів, і цинічно порушує свої міжнародні зобов’язання.

Український дипломат нагадав, що Росія веде багаторівневу і комплексну гібридну агресію проти України, яка включає військове вторгнення, політичний вплив та токсичну пропаганду.

«Заборонені канали є інструментами гібридної війни, які використовуються для підриву державних установ та інститутів громадянського суспільства України, для руйнування соціальної згуртованості, а також для виправдання тимчасової окупації Криму Росією і агресії на Донбасі», – заявив він.


Постійний представник підкреслив, що Україна завжди захищала, захищає і буде захищати національну безпеку, включаючи свій інформаційний простір. Рішення ввести санкції проти трьох телеканалів і їхнього власника не було поспішним, а є результатом тривалих обговорень. Крім того, є неспростовні докази того, що ці канали фінансуються з російських джерел.

У Постійному представництві України при Раді Європи нагадали, що застосування відповідних обмежень і санкцій передбачене Європейською конвенцією з прав людини (стаття 10), зокрема, коли мова йде про громадський порядок, національну безпеку і територіальну цілісність.

Таку позицію України підтримала делегація Великобританії, вказавши на важливість протидії російській пропаганді.

Тарасюк закликав Раду Європи приділяти належну увагу боротьбі з російською дезінформацією.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close