[multilanguage_switcher]

Минуло два роки після революції в Україні і столицею стали з’являтися великі настінні розписи, мурали. Деякі з них –шедеври відомих вуличних художників, інші- були створенні політично небайдужими громадянами.
Амос Чаппел, журналіст Radio FreeRadio Liberty докладніше розкаже про це.

992
Мурал французького художника Seth Globepainter (Сета Глоубпаінтера) прикрашає тепер тиху вулицю неподалік Майдану Незалежності, де протестуючі збиралися протягом довгих зимових місяців 2013-2014 рр. Революція призвела до повалення режиму проросійського президента Віктора Януковича і спалаху війни на Сході України.
992 (1)
Портрет Нігояна Сергія Гагіковича, першої жертви, яку було застрелено під час революції на Євромайдані. Батько Нігояна, побачивши портрет, з гордістю подякував усім «хто поважає, береже у своїй пам’яті та хто особисто брав участь у тих подіях».
992 (2)
Портрет української гімнастки Ганни Різатдінової, яка родом з Криму, але в даний час мешкає у Києві. Через кілька місяців після революції Росія анексувала Кримський півострів, що викликало осуд міжнародного суспільства та місцевих жителів, включаючи Різатдінову. «Як Крим може бути російським? Як може наша Сімферопольска школа тренувати під російським прапором? Я обурена цим!» заявила гімнастка. Художник Фінтан Маги вирішив намалювати її портрет, який назвав «The Dreamer» (Мрійник).
9923
Цей мурал, що в центрі Києва проголошує мир в Україні. Напруженість між Україною і Росією в черговий раз загострилася минулого тижня після того, як Москва звинуватила Київ у плануванні терактів в Криму.
992 (3)
Співаюча дівчина Саши Корбана. Український художник, який раніше працював шахтарем, втік від війни у рідному Донецьку, коли місто охопили бойові дії між проросійськими повстанцями і українською національною армією.
992 (8)
«Instability» (Нестабільність) – картина грецького художника, відомого як INO. На картині 50 м заввишки зображена балерина, що танцює на бомбі. Вибух вуличного мистецтва у місті частково завдяки активності молодих місцевих жителів, таких як члени Mural Social Club і Art United Us, які закликають та допомагають іноземним митцям приїхати до Києва та працювати у місті.
992 (5)
«Lilly Of The Valley» (Конвалія), австралійського художника Гвідо ван Гелтен. Портрет українського поета 19-го століття Лесі Українки, однієї з найвідоміших письменників та поетес України .
992 (6)
Freedom (Воля) українського митця Алекса Максімова, який спеціалізується на виконанні вуличних 3-D композицій.
992 (7)
Деякі зображення вийшли аполітичними, такі як портрет дівчини в українському національному костюмі художника Ван Гелтена. Мурал знаходиться на стіні 18-типоверхового будинку, побудованого за часів радянського союзу.
992 (4)
Корбан працює над ще одним муралом, який прикрасить стіну одного з будинків у північному передмісті Києва. Один з жителів радіє картині : «Це прекрасно. Протягом багатьох років ми бачили перед очима лише бетон».

 

Оригінальний текст: https://www.theguardian.com/world/gallery/2016/aug/26/the-revolution-inspired-graffiti-changing-the-face-of-kiev-in-pictures