[multilanguage_switcher]

Після телефонної розмови з Президентом України Петром Порошенко, що відбувся в суботу, Президент Трамп сказав, що планує співпрацювати з Києвом і Москвою щоб вирішити конфлікт на сході України.

Телефонна розмова стала першим прямим контактом двох лідерів після інавгурації пана Трампа, який спантеличив Київ та світ намірами покращити стосунки з Москвою, що могло стати на заваді вирішенню конфлікту на сході України, що триває вже три роки.

На Донбасі почалися нові обстріли, яких не чули декілька місяців дотримання режиму тиші, а тепер ескалація конфлікту зазнала нової віхи.

«Ми працюватимемо з Україною, з Росією та з усіма сторонами, які причетні до цього конфлікту, щоб допомогти встановити мир та відновити кордони» – заявив Трамп у Білому Домі після розмови з Порошенко.

Відкрита симпатія Трампа до Володимира Путіна та політика, спрямована на покращення відносин з Москвою викликала сумніви, щодо готовності нової адміністрації США ввести санкції проти Росії через дії РФ на сході України та анексію Криму.

У адміністрації Порошенка повідомили, що у розмові з Трампом приділили особливу увагу «стабілізації ситуації на Донбасі та досягненню мира дипломатичним шляхом».

«Лідери країн обсудили посилення стратегічного партнерства між Україною та США»-йдеться у заяві.

Раніше українські урядові війська та проросійські сепаратисти звинувачували один одного у порушенні перемир’я. За минулий тиждень ситуація дійсно погіршилася, більше 40 людей загинуло з обох сторін.

Ескалація біля міста Авдіївка залишила тисячі людей з обох сторін без електропостачання та води, коли температура повітря була понад 20 градусів нижче нуля, а волонтерські організації пророкували гуманітарну катастрофу.

Санкції ЄС та РФ проти Росії пов’язані з звинуваченнями Києву та НАТО у підтримці сепаратистів та анексії Криму, які Росія наполегливо заперечує.

Росія вважає, що Україна провокує конфлікт, щоб заручитися більшою підтримкою заходу, коли Київ навпаки звинувачує РФ у ескалації бойових дій з метою перевірки реакції нової адміністрації США на ситуацію.

Дональд Трамп заявив, що його особисте ставлення до Путіна не матиме впливу на зовнішню політику США.

«Я поважаю багато людей, але це не означає, що я буду робити якісь преференції Володимиру Путіну. Він – лідер країни. Я просто вважаю, що нам краще все ж таки спробувати знайти спільну мову з Росією» – сказав Трамп у своєму інтерв’ю Fox News  у Bill O’Reilly в суботу.

Посилання на оригінальне джерело : http://www.telegraph.co.uk/news/2017/02/05/donald-trump-says-us-will-work-kiev-moscow-end-ukraine-conflict/