[multilanguage_switcher]

Президент України Петро Порошенко заявив, що планує провести референдум з приводу членства України в НАТО. При цьому він зауважив, що за попередніми даними більшість населення готова віддати голос за приєднання України до альянсу.

В інтерв’ю німецькій газеті Berliner Morgenpost (Берлінер Моргенпост) Порошенко обіцяв «зробити все, що в його силах для досягнення членства України у альянсі», якщо на те буде воля українського народу.

«Чотири роки тому лише 16% (населення України) підтримали членство України в НАТО. Сьогодні це число зросло до 54%»- сказав Порошенко. «Як президент, я керуюся лише волею свого народу, тому я проведу референдум з питання членства в НАТО».

Порошенко заявив про наміри добитися для України військового захисту західних країн коли посів пост Президента у 2014 році, після повалення влади проросійського президента Віктора Януковича.

Нові прозахідні лідери України відновили спроби отримати членство НАТО після того як Росія анексувала півострів Крим та за підтримки сепаратистів розпочала конфлікт на Донбасі, який триває вже два роки та забрав життя понад 10,000 людей. Росія завзято заперечує звинувачення, що загрожують безпеці країни.

У середу, в інтерв’ю, щодо загострення конфлікту між українською армією та проросійськими терористами, генсек НАТО Йенс Столтенберг закликав Росію чинити « суттєвий тиск на сепаратистів» для закінчення війни.

Порошенко також прогнозує скоре втілення усіх вимог для вступу України в ЄС. Він повідомив, що країні вдалося зменшити дефіцит бюджету та рівень інфляції, а також зробити вирішальні кроки на шляху подолання корупції.

«Європа має усвідомити, що ЄС буде більш безпечним, надійним та щасливим з Україною», сказав Порошенко в інтерв’ю німецькій газеті.

Торік ЄС прописали вимоги до угоди про співпрацю з Україною, щоб задовільнити вимоги Голландії, але було зазначено, що ця угода не гарантує кандидатство на членство Євросоюзу.

У 2010 році Україна під тиском Росії зайняла нейтральну позицію щодо НАТО, хоча на початку пострадянської епохи прагнула членства, але через слабку армію та розірваний корупцією бюджет ніколи не розглядалася як серйозний кандидат на вступ.

Попри це, НАТО і Україна з 1990-х років мали плідну співпрацю, і зв’язок країни з альянсом є «одним з найсильніших», згідно інформації на офіційному сайті НАТО.

Однак будь який крок НАТО спрямований на приєднання України посилить напругу з РФ, яка вважає, що альянс вже порушив обіцянки, прийнявши Польщу та інші східноєвропейські країни у 90-х роках.

Посилання на оригінальне джерело : http://www.telegraph.co.uk/news/2017/02/02/ukraines-petro-poroshenko-will-hold-referendum-nato-membership/