Держсекретар США Рекс Тіллерсон у телефонній розмові з президентом України Петром Порошенком, сказав що дії Росії на сході України і надалі є перешкодою для поліпшення відносин між США та Росією.

Тіллерсон також підкреслив підтримку Києва з боку Вашингтона.

Раніше речник Держдепартаменту Марк Тонер заявив, що головна мета спілкування – інформування Порошенко про візит Тіллерсона до Москви, де він провів зустріч з президентом Володимиром Путіним і міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Тонер наголосив, що Тіллерсон передав своє «послання російському керівництву: незважаючи на те, що США зацікавлені у поліпшенні відносин з Росією, дії РФ на Донбасі залишаються перешкодою».

Тонер також підтвердив заяву прес-служби Порошенка про цю саму розмову, у якій президент України висловив свої співчуття щодо загибелі в неділю на Донбасі громадянина США, який був співробітником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Тонер наголосив на тому, що Петро Порошенко та Рекс Тіллерсон визнали, що «цей трагічний інцидент робить очевидною для всіх сторін, зокрема, сепаратистських сил під проводом Росії, необхідність негайно виконати свої зобов’язання за Мінськими угодами».

Нагадаємо, що ОБСЄ розпочало моніторингову місію у 2014 році для контролю за дотриманням режиму припиненням вогню між підтримуваними Росією сепаратистами і українськими урядовими силами в конфлікті, жертвами якого стали щонайменше 9940 людей.

Мандат місії був продовжений щонайменше до березня 2018 року.