США віділить Україні 250 млн доларів

Американський лідер буде пропонувати $250 млн на допомогу обороні України в проекті бюджету на 2021 фінансовий рік.

Президент США Дональд Трамп виступить за виділення Україні 250 млн доларів на допомогу в сфері безпеки і оборони. Про це в середу, 4 грудня, повідомило Defense News з посиланням на високопоставленого чиновника Пентагону.

Зазначається, що таку суму Трамп буде пропонувати в проекті бюджету на 2021 фінансовий рік.

За словами співрозмовника, йдеться, зокрема, про протитанкові ракети Javelin.

“Ми очікуємо продовження виділення військової допомоги Україні”, – підтвердив заступник міністра оборони з питань політики Джон Руд. Водночас Руд спростував чутки, що США нібито заборонили українським військовим використовувати летальну зброю на лінії фронту, назвавши інформацію “неточною”.

“Якщо Конгрес затвердить і виділить асигнування, ми продовжимо це. Ми припускаємо подальше надання летальної допомоги Україні”, – зазначив заступник міністра оборони США Джон Руд.

Видання зазначає, що така заява була незвичайною для грудня, оскільки подібні оголошення робляться перед офіційним представленням проекту бюджету Білим домом, як правило, в лютому-березні.

Як відомо, затримка виплати військової допомоги США Україні стала підставою для початку процедури імпічменту президенту Дональду Трампу Палатою представників американського Конгресу. Під час відкритих слухань у справі про імпічмент посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд заявив, що заморожування військової допомоги для України з боку США було за вказівкою Трампа, який вимагав почати справу проти колишнього віце-прем’єра Джо Байдена.

Ми в соціальних мережах