КНДР

Президент США Дональд Трамп і прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей провели телефонні переговори, присвячені проблемі ракетної і ядерної програм КНДР. Лідери дійшли згоди, що ключову роль у тиску на Пхеньян повинен грати Китай, зазначається у повідомленні британського уряду.

Мей зазначила, що північнокорейський режим «становить загрозу не тільки для регіону, але для глобального миру та безпеки». Прем’єр-міністр заявила про свою готовність працювати з іншими європейськими лідерами для вироблення нових заходів тиску на Пхеньян.

Китай, який залишається основним торговельним і політичним партнером КНДР зможе вплинути на Північну Корею. Китай до 2013 року був основним офіційним постачальником нафти для КНДР. У 2014 році Китай офіційно припинив експорт вуглеводнів у КНДР, однак, як вважає Японія, Пекін продовжує поставляти нафту північнокорейському режиму, не надаючи цьому розголосу. У серпні 2017 року Китай ввів заборону на імпорт вугілля, залізної руди, свинцю і морепродуктів з КНДР. Однак північнокорейці знайшли нові ринки збуту.