[multilanguage_switcher]

Глобальний антикорупційний рух Transparency International та його українське представництво привітали завершення першого етапу електронного декларування майна політиків та держслужбовців, у тому числі команди Петра Порошенка.

Зараз Transparency International вимагає перевірки походження задекларованих статків та позитивно оцінює ставлення Петра Порошенка до цього питання.

«Президент Порошенко дотримався своєї обіцянки щодо впровадження реєстру активів та задекларував своє власне майно. Це величезне досягнення та впевнений крок у напрямку виконання необхідних антикорупційних реформ. Антикорупційні органи України наразі потребують ресурсів для розслідування справ та притягнення до відповідальності високопосадовців за незаконне збагачення», – зазначив Хосе Уґас, голова правління Transparency International.

Зараз перед органами боротьби з корупцією стоїть задача виявити, що було набуто законно, а що корупційним шляхом для того, щоб українці не втратили віри у справжність боротьби із хабарництвом.

Transparency International закликає Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) тісно співпрацювати з громадськістю та журналістами щодо перевірки декларацій посадовців, джерел походження задекларованих активів та виявлення невідповідностей стилю їхнього життя із заявленими доходами.

Проте е-декларування — це лише один інструмент викриття потенційної корупції. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) має провести розслідування щодо походження задекларованих доходів, використовуючи усі наявні можливості.

Крім того, якомога скоріше має бути створений Антикорупційний суд, який буде співпрацювати з міжнародними експертами. Суд матиме спеціальні повноваження, які дадуть змогу покласти край безкарності корумпованих чиновників. Це буде частиною судової реформи, яка розпочалась 30 вересня 2016 року, і має на меті досягнення незалежної та надійної судової та правоохоронної системи в Україні.

 

Посилання на оригінальне джерело : http://www.transparency.org/news/pressrelease/transparency_international_welcomes_the_completion_of_first_round_of_e_decl