Більшу частину позик планується залучити на внутрішньому ринку. На погашення боргів в наступному році піде майже 15,5 млрд доларів.

У наступному році Україна планує залучити на зовнішньому ринку запозичень на $4,9 млрд, а внутрішніх в обсязі 231,1 млрд грн, або $8,4 млрд. Про це повідомив урядовий уповноважений з питань держборгу Юрій Буца в четвер, 14 листопада, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Ми продовжимо збільшувати частку запозичень у національній валюті”, – сказав чиновник.

За його словами, обсяг виплат за держборгом в наступне році оцінюється в 282,1 млрд грн ($10,3 млрд) – погашення основної суми та 141,5 млрд грн ($5,1 млрд) – виплата відсотків. Він також додав, що ще 12 млрд грн планується залучити за рахунок приватизації.

Буца зазначив, що з початку цього року сукупний держборг України скоротився з 60,9% ВВП до 51,2% ВВП на вересень цього року, хоча в доларовому вираженні він зріс з $78,3 млрд до $83 млрд.

Він також вказав, що частка боргу в гривні за цей час збільшилася з 33% до 40%, а в доларах скоротилася з 48% до 42%. За його словами, борг в євро збільшився з 9% до 11%. Державний уповноважений з держборгу додав, що невелика частка євро в борг дозволяє розглядати можливість її збільшення.

Зазначимо, сьогодні Верховна Рада створила Боргове агентство, яке буде займатися питаннями держборгу.

Ми в соціальних мережах