Раніше білорусів, які воюють на території іноземних держав, могли засудити тільки за статтею “найманство”, проте зараз за ґратами можуть опинитися і ті, хто воює з ідейних переконань.

 

У Білорусі 29-річного Олексія Єршова, який воював на боці бойовиків “ДНР” на сході України, засудили до двох років обмеження волі. Відповідне рішення під час закритого засідання прийняв суд Вітебська, передає видання “Наша Ніва“.

Єршова засудили за ч. 1 ст. 361-3 КК (“Участь у збройному формуванні однієї з протиборчих сторін на території іноземної держави, а так само участь у збройному конфлікті, військових діях без уповноваження держави і за відсутності ознак найманства”).

Зазначається, що Єршов викладав у соцмережах знімки з місць бойових дій. У відкритому доступі опинилися фото, де він позує з вогнепальною зброєю, танками при в’їзді в Донецьк.

У Білорусі в Олексія є дружина і дитина.

Видання зазначає, що раніше білорусів, які воюють на території іноземних держав, могли засудити тільки за статтею “найманство”, проте потім за ініціативи КДБ були внесені зміни до Кримінального кодексу, в результаті чого за ґратами можуть опинитися і ті, хто воює не за гроші, а з ідейних переконань.

Наголошується, що це перший випадок, коли у Білорусі засуджують саме за участь у бойових діях. Зазначається, що відомі прецеденти, коли людей, які воюють на сході України, карали, але зовсім за іншими статтями. Зокрема Тарас Аватаров був засуджений до 5 років за незаконний обіг і контрабанду вибухового пристрою, а Станіслава Гончарова на 7 років відправили до колонії за злісне хуліганство.

Інформації про вироки бойовикам “ДНР/ЛНР” раніше у Білорусі у відкритому доступі не було, підкреслює видання.