[multilanguage_switcher]

На базі Київського національго університета імені Тараса Шевченка відкрито Центр кримськотатарської мови і літератури.

         Завдяки Агентству зі співробітництва та координації при Раді Міністрів Турецької Республіки (ТІКА),в солиці у найпрестижнішому університеті України, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, відкрито Центр кримськотатарської мови і літератури. Церемонія відкриття, у якій взяли участь директор департаменту Балкан та Східної Європи Турецького Агентства зі співробітництва та координації при Раді Міністрів Турецької Республіки (ТІКА) Махмуд Чевік, координатор від ТІКА в Україні Хаджи Байрам Болат,тимчасово повірений у справах посольства Республіки Туреччина в Україні Озгюн Талу, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілев, почалася із спеціально підготовленої вистави, підготовленої студентами, які зустрічали гостей у національних кримськотатарському та українському вбранні.  У 2003 році за підтримки ТІКА було відкрито Турецький центр інформації та досліджень. Завдяки постійній моральній та фінансовій підтримці ТІКА є найближчим другом університету, зазначив проректор з науково-педагогічної роботи Петро Бех. Він також сказав, що з допомогою ТІКА  новостворений Центр кримськотатарської кульури став мостом, який зʼєднує не тільки мовне, а й культурне минуле та майбутнє  одного суспільства.  

          Директор департаменту Балкан та Східної Європи Турецького Агентства зі співробітництва та координації при Раді Міністрів Турецької Республіки (ТІКА) Махмуд Чевік наголосив, що приємно продовжувати тісну співпрацю з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, який є провідним вищим навчальним закладом України і в якому готують висококваліфікованих науковців.    Чевік, який приділяє особливе значення разом із популяризацією турецької мови вкладу в науку, сказав: “У рамках всіх спільних проектів, які були втілені в життя на Балканах та у Східній Європі, ми забезпечили підтримку та створення близько 30 курсів тюркських мов. Співпрацюючи з філологами та офіційними державними закладами, потрібно навчати мови.  Опираючись на слова Президента та Премʼєр-міністра, ми намагаємося прискорити процес поширення та вивчення проектів турецької мови у всьому світі. За рішенням нашої держави, ми продовжуватимемо плідну співпрацю.”

           Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілев підкреслюючи важливість втіленого в життя проекту  завдяки ТІКА, сказав: “Відкриття Центру криськотатарської культури — велика допомога для допомога та моральна підтримка для кримських татар, які залишилися в Криму. Такі культурні центри, як Центр кримськотатарської мови і літератури сприяють зміцненню українсько-турецької дружби. Джемілев висловив подяку Агентству зі співробітництва та координації при Раді Міністрів Турецької Республіки (ТІКА) за підтримку від імені кримськотатарського народу.

В  Центрі кримськотатарської мови і літератури студентам пропонують освіту, що охоплює мову, культуру та літературу. А в масштабах країни організовуються різні конкурси та олімпіади. На факультеті кримськотатарської мови навчається 35 студентів, в тому числі і студенти українського походження.  Інтерес українців до кримських татар та їх культури зростає на очах. Створений Центр кримськотатарської мови і літератури на базі Інституту філології Київського університету забезпечує духовну підтримку кримським татарам, які були змушені покинути Крим, зміцнює культурні звʼязки між народами, що проживають в Україні. У Центрі буде можливість познайомитися із кримськотатарською культурою; етнічні кримськотатарські митці, письменники та науковці зможуть передати новій генерації свої твори на виставках.