АктуальноВсі новиниСвіт

У Мінську домовилися про нове розведення сил

У Тристоронньої контактній групі обговорили механізм верифікації та моніторингу розведення на Донбасі.

Під час засідання підгруп Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони досягли консенсусу в питанні розведення сил і засобів на Донбасі. Про це заявив представник України в політичній підгрупі ТКГ Олексій Резніков в Офісі президента України в Києві у четвер, 19 грудня.

За його словами, між сторонами тривають дискусії щодо механізму верифікації та моніторингу розведення.

“Наскільки я поінформований нашою підгрупою з безпеки, вони обговорювали саме механізм верифікації та моніторингу, але принципово у них не було протиріч, що це має статися. Єдине, у них йдуть дискусії, в який момент, з нуля годин, як це контролювати”, – сказав Рєзніков.

Також Резніков пояснив, чому українська сторона на саміті “нормандської четвірки” в Парижі підняла питання розширення мандата місії ОБСЄ.

“Для того, щоб вони могли робити моніторинг і верифікацію порушень тиші 24 години і 7 днів на тиждень… Щоб зняти всі сумніви, ми чекаємо рішення ОБСЄ… Але наскільки я розумію, група працює над тим, як це зробити. І очікування того, що в цьому році це повинно початися, у нас достатньо оптимістичні”, – повідомив він.

Брифінг представників України в ТКГ Олексія Резнікова та Валерії Лутковської щодо результатів зустрічі у Мінську.

Брифінг представників України в ТКГ Олексія Резнікова та Валерії Лутковської щодо результатів зустрічі у Мінську.

Опубліковано Офіс Президента України Четвер, 19 грудня 2019 р.

Резніков також повідомив, що під час засідання ТКГ в середу відбувався нормальний переговорний процес, і немає підстав говорити про те, що щось сталося не так.

“Я б хотів відзначити, що багато сьогодні було якихось витоків інформації про те, що начебто, щось не так відбувалося, хтось щось зривав… Це нормальний переговорний процес, він дуже складний, має багато нюансів, технічних деталей і говорити про те, що щось зірвано, щось не відбулося, сьогодні немає таких підстав”, – сказав він на прес-брифінгу в Офісі президента України в Києві в четвер за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close