За словами міністра оборони Німеччини, погляди Парижа і Берліна на європейське співробітництво в сфері безпеки відрізняються.
Німеччина не поділяє критику НАТО, висловлену президентом Франції Еммануелем Макроном. Про це заявила міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер в інтерв’ю журналу Welt у понеділок, 18 листопада.

Крамп-Карренбауер заявила, що Німеччина згодна з тим, що європейському співробітництву в галузі безпеки необхідно розширювати співпрацю, але в Парижа інша точка зору, ніж у Берліна.

“Коли Франція говорить про розширення європейського співробітництва в галузі оборони, вони говорять про стратегічну автономію. Французи прагнуть до сильного європейського співробітництва для заміни НАТО”, – сказала Крамп-Карренбауер.

“Моя точка зору полягає в тому, що будь-яке зміцнення європейської оборони також зміцнює європейську опору НАТО”, – сказала вона.

Крамп-Карренбауер додала, що “військова культура Франції відрізняється від німецької”.

“Це відображено в останніх пропозиціях її президента. Але в Німеччині також є свої інтереси”, – сказала німецький міністр оборони.

Разом з тим вона наголосила на важливості партнерства Берліна і Франції і його інтеграції в НАТО.

Нагадаємо, що президент Франції заявив про “смерть мозку” НАТО. Макрон розкритикував відсутність координації зі стратегічних рішень між США і їхніми союзниками із альянсу.