Всі новиниГоловне в УкраїніСвіт

У ООН назвали кількість кримчан, яких Росія призвала до армії з 2014 року

Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер повідомила, що з 2014 року в Збройні сили Росії призвали 12 тисяч кримчан.

Водночас Фрейзер зазначила, що за останні 10 місяців ситуація з дотриманням прав людини в окупованому Криму не змінилася.

“Ситуація з правами людини в Криму не змінилася. Ми продовжуємо фіксувати порушення прав людини і можемо констатувати, що жодних поліпшень за останні 10 місяців на півострові не відбулося. Ми аналізуємо ситуацію, виходячи з міжнародного права у сфері прав людини і через призму міжнародного гуманітарного права (МГП)”, – наголосила вона.

За її словами, МГП накладає Росію як на державу-окупанта низку зобов’язань. Зокрема, не застосовувати свої закони і не нав’язувати своє громадянство; жителі окупованої території не повинні примусово призиватися в армію Російської Федерації.

“Держава-окупант не повинна переміщати затриманих і ув’язнених осіб з Криму на територію Російської Федерації. У реальності ж люди, затримані або засуджені до 2014 року, були переміщені на територію РФ для того, щоб постати перед судом або відбувати покарання”, – додала Фрейзер.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест з приводу наміру Російської Федерації провести призов на військову службу на тимчасово окупованій території окупованого Криму. Наголошується, що Генеральна Асамблея ООН у Резолюції від грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», закликала Москву припинити практику примушування жителів окупованого Криму до служби у збройних силах. У дипломатичному відомстві підкреслили, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних силах та вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close