У Постійному комітеті парламенту Канади з питань оборони пройшли слухання стосовно безпекової ситуації в Чорноморському регіоні.

Доповідачами на засідання на тему: “Брифінг стосовно регіональної геополітики та військових інтересів у контексті російської ворожості” були запрошені посли України, Молдови та Грузії.

“Росія хоче дестабілізувати міжнародний порядок, вона спробує втрутитися у вибори в Західних державах. Російська агресія стосується не лише України, Грузії та Молдови, але й Канади”, – сказав посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Він закликав Канаду збільшити санкційний тиск на Росію, надати Україні летальну зброю для стримування агресії Кремля та посприяти посиленню присутності НАТО у регіоні Чорного моря. “Важливо допомогти Україні, Молдові та Грузії у реформах та зробити їх стійкими. У довготерміновій перспективі успіх наших країн повинен бути головним пріоритетом вільного світу й НАТО, оскільки це зробить континент значно стабільнішим”, – заважив дипломат.

Окрім цього, посол привернув увагу канадських депутатів до суттєвої мілітаризації Росією Криму. “Росія перекинула до регіону значні сили, що дозволяють їй фактично контролювати морський та повітряний простір у регіоні, а також більшість берегової лінії Азовського моря. Мілітаризувавши Крим, Росія суттєво збільшила свою присутність у всьому Чорноморському регіоні”, – заважив Шевченко.

Він наголосив, що сучасний світ – дуже взаємопов’язаний і події в Україні безпосередньо впливають на Канаду та решту світу. “Ті само човни, що брали участь у російській агресії проти Грузії, згодом допомагали анексувати Криму й долучилися до операцій поблизу узбережжя Сирії. Більша присутність РФ в Арктиці зумовлює більше загроз для Канади й інших наших партнерів у регіоні”, – підсумував Шевченко.

На його переконання, важливо усвідомлювати, що “головним стратегічним завданням Росії є розширення її впливу на Середземномор’я та Балкани, тож Крим – ключовий у досягненні цієї мети”.

Ми в соціальних мережах