АктуальноГоловне в УкраїніУкраїна

У представництві ЄС розповіли, якою бачать реформу СБУ

У представництві Євросоюзу в Україні вважають, що функції Служби безпеки України повинні бути обмежені контррозвідкою, контртероризмом і захистом державної таємниці.

Виступаючи на зустрічі парламентсько-громадянської платформи в четвер у Києві, заступниця глави представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн підкреслила: якщо СБУ має намір посилити співпрацю з міжнародними партнерами, дуже важливо підвищити рівень довіри на міжнародному рівні і всередині країни.

Вона зазначила, що відсутність реформ в СБУ перешкоджає зміцненню довіри і подальшої інтеграції України в західні країни, в зв’язку з чим реформу спецслужби, на її думку, необхідно реалізовувати в найкоротші терміни.

“Функції СБУ повинні бути обмежені контррозвідкою, контртероризмом і захистом державної таємниці. Водночас СБУ повинна позбутися функцій в сфері боротьби з економічною та організованою злочинністю”, – констатувала заступниця голови представництва ЄС.

Крім того, вона висловила надію, що новий президент і майбутній склад Верховної ради продовжать реформування судового і правоохоронного сектора, яке проводилося в останні роки.

Зокрема, за її словами, необхідно удосконалити систему добору суддів та введення ефективних критеріїв оцінки їх доброчесності. Вайдеманн зазначила, що повноцінне реформування повинно торкнутися і органів прокуратури.

Як повідомлялося, у НАТО очікують, що Україна продовжить реформувати безпековий сектор та встановлювати за ним громадський контроль.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close