Посол США в Києві впевнений, що українці подолають труднощі конфлікту у східній Україні, корупції та фінансові проблеми, тому що вони вижили у багатьох серйозних кризах за останні роки.

          “Думаю, переживши 2014 рік захоплення Криму, вбивства на Майдані, падіння гривні та колапс фінансової системи Україна може пережити будьщо”, – сказав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт в інтерв’ю радіо “Свобода” 17 серпня.

          На думку Пайєтта, який найближчим часом здобуде посаду посла США у Греції, криза 2014 року та наступні роки були “найскладнішими роками” для України з часів розпаду радянського Союзу. Він зазначив, що США відіграли “важливу роль”, допомогаючи українцям досягнути демократії”.

“Мені шкода, що укрїнський уряд та президент не змогли активніше боротися із раковою пухлиною корупції”, – сказав він. Він додав, що боротьба із корупцією була одним із основних викликів, який все ще актуальний для України та її народу.

          Пайєтт позитивно оцінив роль нових інституцій з боротьби із корупцією, Національного антикорупційного бюро України та спеціального антикорупційного прокурора. Він сказав, що складна робота над зміною ставлення населення до корупції “мала розпочатися 25 років тому. І мені шкода, що я не був більш наполегливий у вирішенні цих проблем”.

           Пайєтт був послом України з 2013 року, активно підтримував Євромайдан, в результаті якого владу Президента Віктора Януковича було повалено.