АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

У Зеленського оголосили деталі розмови з Джонсоном

Головною темою розмови стали питання євроатлантичної інтеграції України в контексті саміту НАТО.

В Офісі президента повідомили деталі розмови Володимира Зеленського з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, що відбулася перед початком саміту НАТО в понеділок, 14 червня.  

Відзначається, що ключову увагу співрозмовники приділили питанням євроатлантичної інтеграції України, зокрема в контексті саміту НАТО.  

Зеленський відзначив важливість чіткої перспективи членства в Альянсі для України, яка йде по шляху реформ в умовах складних для безпеки викликів.  

“Ми зробили все, що потрібно для отримання Плану дій щодо членства. Прийшов час, щоб наші партнери і союзники підтримали Україну конкретними діями і рішеннями”, – сказав президент.  

Він наголосив на важливій ролі британського головування в Групі семи і подякував за закріплені в підсумковому комюніке саміту G7 чіткі сигнали на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.  

Зеленський також розповів Джонсону про ситуацію з безпекою на сході і біля кордонів України. Він зазначив, що повного відведення російських військ не відбулося, і рівень військової загрози для України залишається високим.  

Президент акцентував увагу на важливості подальшої співпраці з Великою Британією у сфері розвитку оборонних можливостей України та зміцнення українського флоту.   Крім того, Зеленський підняв питання протидії реалізації проєкту Північний потік-2, який є у сфері безпеки викликом для України, і зазначив, що його введення в дію неприпустиме.  

“Співрозмовники обговорили продовження діалогу на вищому рівні. Володимир Зеленський підтвердив запрошення Борису Джонсону відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи в Києві і заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України”, – йдеться в повідомленні.

Теги
Close