Головне в УкраїніГоловне у Світі

Україна: сільськогосподарська техніка знаходиться на підйомі

Незважаючи на економічну кризу, Україна витратила за першу половину 2016 року порівняно багато грошей на імпорт сільськогосподарської техніки. Як повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ), загальна вартість імпортованих машин в порівнянні з першими шістьма місяцями 2015 року зросла на 170% до $ 233 млн.

43388_1

          Крім того, витрати на придбання грунтообробної техніки зросли в два рази до $ 123 млн. Серед основних покупців імпортних тракторів і комбайнів були гучні господарства MСAB із земельними ділянками площею від 500 гектарів до 5 000 гектарів. Вони потребують дорожчих і  сучасніших технологій, які мають переваги над простими і недорогими моделями.

Генеральний директор Куна-Україна, Асад Лапш, повідомив, що його компанія в зв’язку зі збільшенням попиту виконала річний план продажів вже за перші три місяці. Експерт прогнозує, що потужність ринку сільськогосподарської техніки в Україні в найближчі п’ять років зросте до 2,5 млрд євро.

          Однак, як повідомляється, збільшився не лише імпорт, але і виробництво побутової техніки та обладнання. У першій половині 2016 року було зафіксовано, що в порівнянні з попереднім роком виробництво дискових борін збільшившилось на 68%, сівалок – на 46%, а культиваторів – на 25%. Підвищений попит на сільськогосподарське обладнання, відповідно до УКАБ, є ознакою поступового відновлення ринку після двох років застою, який був викликаний політичною та економічною нестабільністю в Україні.

          Крім того, девальвація української валюти може спонукати фермерів, побоюючись подальшого зниження вартості гривні, вкладати свої гроші в техніку. Іншою причиною експерти в цій галузі називають зміни в ПДВ, які сприяють покупці сільськогосподарської техніки. Крім того, зростаючий інтерес фермерів до сучасних технологій, а також необхідних оновленнь старих сільськогосподарських парків грає певну роль на ринку, який в даний час швидко розвивається.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close