[multilanguage_switcher]

Під звуки нічних обстрілів живуть тисячі літніх бідних цивільних осіб в «сірій зоні» України між лініями фронту. Про це Дієго Куполо повідомляє з Донецька.

Залишені в зоні бойових дій

Щодня, незадовго до заходу сонця, починаються обстріли. Мешканці, які живуть в зоні між українськими військовими та бійцями проросійських сепаратистів, являються беззахисними. Іван Полянський також живе в цьому районі. Знову і знову він перевіряє пошкодження, які були завданні його будинку.

В очікуванні захисту

Жителів Жованки, так званої «сірої зони», вузької смуги між лініями фронту, лише один раз в тиждень навідує лікар. “Люди кожного дня очікують, що ракета потрапить у їхній будинок,” говорить Людмила Штудерікова”. Але ніхто не знає, коли саме.”

Без електрики та опалення

Село Жованка колись було домом для близько 1000 людей. А зараз там живуть лише 200 чоловік. Протягом трьох місяців у мешканців немає електрики або газу. “Іноді я настільки налякана, що вночі тремчу в ліжку”, говорить Штудерікова. “Але мій чоловік підтримує мене, тримаючи за руку.”

Без можливості втекти

Багато жителів під час зими просто виживають у своїх напівзруйнованих будинках, каже Олександр Ворошков, координатор програми SOS в Краматорську. У навколишніх містах, орендні ставки зросли настільки, що дозволити собі там квартиру дуже важко. “Орендні ставки в Краматорську тепер схожі на ті, що в Києві. Але заробітна плата набагато нижча.”

Залежність від гуманітарної допомоги

Жінки в Жованці залежать від медицини і вітамінів. Продукти харчування та гуманітарні товари ввозяться установами з надання допомоги місту. Якщо жителі хочуть, зайняти чергу, їм часто доводиться чекати цілий день на контрольно-пропускних пунктах. “У нас тут було все,” сказала мешканка Віра Шароварова. “А тепер у нас є тільки холод”.

Страх бомбардувань

Віра Аношина розмовляє з сусідами в Спартаку, містечку поблизу так званої “Донецької Народної Республіки”. Можна пристосуватися багато до чого, каже вона. “Якщо у Вас немає води, Ви її знаходите. Якщо у Вас немає влади, Ви можете знайти рішення. Але Ви ніколи не знаєте, де впаде наступна бомба”.

Шість зламаних ребер

Світлана Зваденко стоїть біля свого будинку в Спартаку. В результаті пожежі стіни її будинку звалилися на неї. Сусіди відкопали і привели її до лікарні. Там їй діагностували шість зламаних ребер і пошкодження печінки. Проте вона курить сигарети марки «Мінськ», і якщо ви запитаєте її, що вона думає про війну, то вона тільки розсміється.

“Ми втратили надію”

Світлана Зваденко вже видужала. Вона живе одна, в компанії декількох домашніх тварин. Через те, що в неї нема ні електрики, ні газу, вона готує їжу на грилі. Дрова вона бере з занедбаної фабрики меблів. “Минулої зими, ми сподівались, що війна стихне,” говорить вона. “Але тепер ми втратили надію.”

Незрозуміле припинення вогню

В околицях Донецька жителі в безпеці від бомб. Незважаючи на безрезультатні спроби деескалації конфлікту, нова угода про припинення вогню тепер стане можливою після переговорів в Берліні. Президент України Петро Порошенко заявив, що готовий припинити військові дії в східній частині України і вивести свої війська з регіону.

Занадто багато жертв

Навіть якщо обидві сторони згодні на припинення вогню, вони зіштовхуються з опором своїх виконавчих підрозділів. “Ми втратили дуже багато солдатів, щоб зараз зупинитись,” говорить Володимир Паркамович, командувач 81-ї повітряної бригади української армії. “Якщо вони дадуть нам наказ припинити вогонь, то ми будемо розглядати їх як зрадників.”

Посилання на оригінальне джерело : http://www.dw.com/de/ukraine-leben-zwischen-den-fronten/g-36283934