[multilanguage_switcher]

ООН повинна спостерігати за ситуацією в Криму

         Український уряд хоче, щоб ООН контролювала ситуацію в захопленому Росією Криму. Подання України отримало підтримку 38 країн.

         Посол України в ООН представив відповідний проект перед Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у вівторок в Нью-Йорку. У ньому вказано, що Крим повинен знаходитися під наглядом Комітету з прав людини Генеральної Асамблеї. Крім того, Росії критикують за порушення прав людини на півострові.

         Подання України підтримало 38 країн, в тому числі США. “У Криму 2,5 мільйона чоловік страждають від авторитарного режиму, вони залякані та безпорадні, не в змозі боротися за свої права”, сказав Володимир Єльченко  посол України в ООН.

         Заступник посла Росії в ООН Євген Сагайнов розкритикував текст і назвав його “одностороннім”. Він зазначив, що Україна ускладнила ситуацію людей на півострові через блокування торгових контактів і ліній електропередач на півострові.

         Росія в лютому 2014 року окупувала півострів, який належав Україні. ООН не визнала цей крок. До цих пір Росія не дозволяла органу з контролю за дотриманням прав людини ООН увійти до Криму.

Посилання на оригінальне джерело : http://www.nzz.ch/wetter/wetter-europa/ukraine-macht-vorschlag-zur-krim-situation-uno-soll-lage-auf-der-krim-beobachten-ld.127294