[multilanguage_switcher]

Як повідомляє командир Військово-морських сил України, Україна перекомплектовує та розширює свій військово-морський флот, включаючи ремонт флагмана, есмінця «Гетьман Сагайдачний», з метою протистояння російському військовому посиленню на території анексованого Криму.

Модернізація відбудеться за фінансової підтримки США у розмірі 30 млн дол., частини пакету допомоги Вашингтону українським військовим, що становить 500 млн. дол  та на отримання якого Київ очікує наступного року.

«Крок за кроком ми відбудуємо наш флот від самого початку» – заявив віце-адмірал Ігор Воронченко в інтерв’ю Reuters.

Україна втратила дві третіх флоту, основна частина якого базувалася у Севастополі, після захоплення Криму Росією у 2014 році. З тих пір, Київ воює з проросійськими сепаратистами на Донбасі у війні, внаслідок якої загинуло близько 10 тис осіб.

До російської анексії Москва орендувала українські об’єкти протягом більше двох століть для базування свого Чорноморського флоту. Зараз ці потужності розширились.

Росія розпочала програму з мілітаризації Кримського півострова, відновлюючи військові об’єкти часів Радянського Союзу, а також будує нові бази та розміщує там солдатів. Про це йдеться у спеціальному репортажі Reuters.

Коли Росія анексувала Крим, Україна запобігла тому, щоб «Гетьман Сагайдачний», десантний корабель «Юрій Оліфіренко», ракетний човен «Прилуки» та деякі мінометні катери потрапили до рук Росії.

«Ми як раз розпочали ремонтні роботи над нашим флагманом», – сказав Воронченко.

ВМС України також планує отримати новий військовий корвет та новий ракетний човен до 2020 року.

Серед інших заходів, які реалізувала Україна з метою вдосконалення обороноздатності, підвищення рівня підготовки особового складу ВМС та створення нових берегових військ. Частина підготовки проходила на території країн-членів НАТО – Італії, Франції та Британії.

Командир ВМС України заявив, що Росія планує перетворити Крим на «військову базу» та розмістити там три підводні човни, нові фрегати та більше повітряно-десантних комплексів.

23 листопада Воронченко зустрінеться з командиром ВМС Румунії, країни-члена ЄС та НАТО, щоб обговорити можливі спільні дії на Чорному морі у випадку російської агресії.   

Посилання на оригінальне джерело : http://www.dailymail.co.uk/wires/reuters/article-3897700/Ukraine-rebuilds-navy-U-S-help-counter-Russian-build-Crimea.html