[multilanguage_switcher]

Наталія Зінец, Київ

У середу в День незалежності Україна продемонструвала військову міць в умовах напружених відносин з Росією у питаннях Криму. Президент Петро Порошенко підкреслив, що країна має покладатися на власні сили, а не на міжнародні гарантії.

Метою урочистого параду сухопутних, військово-морських, військово-повітряних сил та військової техніки у столиці було показати воєнний потенціал України, який урядові довелося повністю відновити через повстання сепаратистів на Сході країни проти нових зорієнтованих на Захід лідерів.

Нове напруження щодо Криму, який Росія анексувала у березні 2014 року, викликало побоювання, що хитка угода припинення вогню, укладена за посередництвом Німеччини та Франції у лютому 2015 року, може зазнати краху після місяця найзапекліших за весь рік обстрілів на сході України.

“Наші міжнародні партнери з цього параду отримають сигнал, що Україна здатна сама себе захищати, але потребує подальшої підтримки,” – промовив Порошенко перед великим натовпом цивільних та військових.

Він попередив, що Україна втрачає увагу міжнародної спільноти.

“Кожна держава час від часу більше стурбована своїми проблемами… Міжнародний тиск на Росію має тривати допоки Росія не виконуватиме Мінські домовленості,”  – сказав він дипломатам пізніше.

Його коментарі є відлунням слів кількох українських законодавців з різних політичних спектрів, які наразі вважають, що санкції Заходу стосовно Росії – в тому числі економічні – не змогли захистити Україну.

“Головний наш гарант – це є Збройні Сили України,” – зауважив Порошенко.

Україна отримала мільярди доларів фінансової допомоги від Західних партнерів, в тому числі й від США, в обмін на обіцянки викоренити корупцію на шляху до Євроінтеграції.

Не дивлячись на постійні прохання, Захід не надав Україні зброю, а запропонував лише нелетальну військову допомогу таку, як організація навчань та надання екіпірування.

У свою чергу, Київ підвищив річні витрати на військову сферу до 5% від ВВП.

Порошенко сказав, що Україні знадобиться більше часу та грошей, щоб захистити себе від “імперських амбіцій” Росії.

“Нам знадобляться ще роки й десятки мільярдів гривень, щоб спати спокійно,” –  сказав він.

Ukrainian President Petro Poroshenko (3rd R Top) and Polish President Andrzej Duda (4th R Top) and other Ukrainian top officials attend Ukraine's Independence Day military parade in central Kiev, Ukraine August 24, 2016. REUTERS/Gleb Garanich

T-64 tanks drive during Ukraine's Independence Day military parade in central Kiev, Ukraine, August 24, 2016. REUTERS/Gleb Garanich
Servicemen march during Ukraine's Independence Day military parade in central Kiev REUTERS/Valentyn Ogirenko

Servicemen march during Ukraine's Independence Day military parade in central Kiev REUTERS/Valentyn Ogirenko

shutterstock_92964181

shutterstock_309330104