[multilanguage_switcher]

Українські військові та проросійські сепаратисти, що на сході України повідомили про вихід із прифронтових міст, згідно з домовленостями про демілітаризацію, яку було досягнуто минулого місяця.

Речник АТО, Валентин Шевченко 1-го жовтня повідомив про те, що обидві сторони відвели свої сили на декілька кілометрів від міста Золоте, яке було полем бою останнім часом.

Шевченко додав, що декілька членів наглядової місія Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) на Донбасі «підтвердили відведенні військових».

Михайло Філімоненко, представник сепаратистів, сказав, що «жоден солдат не залишився на позиції, все зроблено відповідно до мирної угоди у Мінську».

Нагадаємо, що у вересні представниками українського уряду та сепаратистів досягли угоди у Мінську, домовившись про відведення важкої зброї та військових із міста Золоте, Станиця Луганська, та міста Петровське, що у Донецькій області.

У двох останніх містах, відведення техніки не відбулося.

Згідно угоди, навколо вищезгаданих міст має бути утворена 2-хкілометрва зона без техніки.

Це перший прогрес, якого вдалося добитися за місяці тривання Мінського процесу.

Боротьба на сході України почалася одразу після того, як Москва анексувала Кримський півострів у березні 2014 року.

Щонайменше 9,600 людей було вбито в ході бойових дій.

Посилання на оригінальний текст : http://www.rferl.org/a/ukraine-russia-both-sides-withdraw-from-frontline-town/28026776.html