Вашингтон (СNN) – У вівторок на засіданні Конгресу США представники ключових американських країн-союзників у східній Європі закликали рішучо протитдіяти Росії.

Москва становить загрозу “усьому західному світу та Північноатлантичному альянсу”, – сказав Міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін підкомітетові Сенату. “Інформаційна війна триває щодня, постійно, це згроза для кожного, адже не має значення, як далеко ви знаходитесь від Кремля, у 500-х милях або у 5000-х”.

Він попередив: “Ми усі вразливі”.

Посол Естонії в США, Ерік Мармей додав, що США та інші повинні не “видавати бажане за дійсність” стосовно Росії, а звернути увагу на її спроби зірвати майбутні вибори у Нідерландах, Франції та Німеччині.

Сенатор-республіканець від штату Південна Кароліна Ліндсі Грем закликав присутніх на слуханні “розширити розуміння” політики та намірів Росії щодо країн східної Європи. Внутрішньополітичний підтекст: обидві гілки Конгресу розслідують нібито російські кібератаки на вибори в США 2016 року, у той час як ФБР проводить комплексне розслідування імовірних зв’язків між поплічниками Президента Дональда Трампа з Москвою.

Грем продовжує тиснути на Москву, навіть недивлячись на те, що Трамп применшує шкоду від дій Росії і закликає покращити відносини з російськими урядовцями. Сенатор з Південної Кароліни сказав, що він широко використовує свої повноваження у Юридичному комітеті задля проведення розслідувань стосовно Росії, та лобіює два законопроекти. Законопроект “Про протидію діяльності Росії”, який підтримують по 10 осіб від республіканської та демократичної партій, має на меті покарати Росію за кібератаки під час виборів в США. Проект “Закону про перегляд санкцій щодо Росії” змусить Конгресвсе зважено обдумати, перш ніж санкції проти Росії будуть скасовані.

 

http://edition.cnn.com/2017/03/07/politics/graham-russia-ukraine-poland-hearing/