АктуальноВсі новиниУкраїна

Україна готова до медичної реформи: країни G7 відреагували на ухвалення медичної реформи

Ухвалення медреформи, як вважають у G7, також свідчить про готовність України боротися із корупцією.

Країни Великої сімки (G7) переконані, що ухвалення плану реформи у сфері охорони здоров’я є ознакою того, що Україна готова і прагне рухатися до життєво важливих реформ у сфері охорони здоров’я та боротьби з корупцією.

Про це йдеться у повідомленні Посольства Великої Британії в Україні у Facebook.

«Велика Британія та інші країни Великої сімки переконані, що ухвалення плану реформи сфери охорони здоров’я, який визначає державні гарантії для фінансування страхових медичних послуг і лікарських засобів за рахунок Національної служби охорони здоров’я України, є ознакою того, що Україна готова і прагне рухатися до життєво важливих реформ у сфері охорони здоров’я та боротьби з корупцією», – йдеться в заяві.

Як повідомляв УНІАН, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (реєстраційний номер 6327). Відповідно до закону, держава гарантує надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням: екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації; медичної допомоги дітям до 16 років та медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Оплата здійснюється за рахунок коштів держбюджету згідно з тарифами. За рахунок держбюджету окремо здійснюється фінансове забезпечення програм громадського здоров’я, заходів боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, діяльності, пов’язаної з проведенням судово-медичної та судово-психіатричної експертиз та інших програм в галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, за переліком, затвердженим Кабінетом міністрів. Також 19 жовтня парламент прийняв за основу зміни до Бюджетного кодексу, необхідні для реалізації фінансування медичної реформи, і ухвалив у першому читанні президентський проект закону про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості (№7117).

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close