АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Україна на плато третьої хвилі COVID – вчені

У найближчі тижні приріст числа хворих буде триматися на нинішньому рівні. В НАН назвали регіони, які лідируватимуть за кількістю хворих.

Україна виходить на плато третьої хвилі COVID-19, завдяки чому ситуація стабілізується. Швидкість поширення коронавірусу знижуються вже два тижні поспіль. Про це йдеться в прогнозі Національної академії наук України.

Відзначається, що, попри зростання показників епідемічної динаміки, антирекорди за новими і летальними випадками, темпи поширення COVID-19 знижуються.   “Зростає частка давніх випадків у щодня оприлюднених даних. Це означає, що реальні темпи поширення можуть бути меншими за ті, які випливають з офіційної статистики”, – йдеться в повідомленні.   Вчені вважають, що на користь цього твердження свідчать такі дані:  

  • пройдений максимум позитивності ПЛР-тестів;
  • кількість позитивних ПЛР-тестів не зростає, а демонструє вихід на плато;
  • абсолютна кількість ПЛР-тестів почала знижуватися;
  • динаміка кількості позитивних тестів залишається узгодженою з кількістю нових випадків, представлених на дату проведення тестування.

“Тому ймовірно, що Україна зараз перебуває на початку фази плато, що є дуже непевним станом і може тривати кілька тижнів (з досвіду подолання осінньої хвилі)”, – йдеться в прогнозі.  

В НАН також прогнозують, що захворюваність на коронавірус в Україні в найближчі тижні особливо не зміниться і залишатиметься на нинішньому рівні.  

При цьому лідирувати за цим показником будуть сім регіонів – Дніпропетровська, Київська, Львівська, Одеська, Харківська, Хмельницька області та місто Київ.   Вчені оприлюднили таблицю з прогнозом захворюваності на COVID-19 за регіонами.

Теги
Close