Дмитрий Кулеба

Київ вимагає від Мінська надати інформацію про затриманих українців. Відповіді поки немає, наших громадян знайти не можуть.

 МЗС України направило білоруським колегам дві ноти протесту з вимогою надати інформацію про затриманих на протестах українців, повідомив у четвер, 13 серпня, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Україна налаштована на конструктивний діалог з білоруською владою, але я хочу підкреслити, що ми будемо дуже жорстко захищати права й інтереси українських громадян у Білорусі. Щодо цього ні в кого не повинно бути ніяких ілюзій”, – сказав Кулеба.

Кулеба повідомив, що влада Білорусі не надає інформації про затриманих українців і консул по черзі об’їжджає усі місця тимчасового утримання громадян, щоб встановити місце перебування українців.

“Ми вимагаємо негайної зустрічі консула з цими затриманими особами”, – підкреслив міністр.  

Також він відзначив, що МЗС вимагає звільнити згадуваних осіб з метою повернення їх в Україну.  

На цей момент є інформація про трьох затриманих – волонтерів Костянтина Рєуцького і Євгена Васильєва, а також Оксану Альошину.   Крім того, Кулеба заявив, що Україна буде приймати рішення про визнання або невизнання результатів виборів у Білорусі після їхнього офіційного оприлюднення.

Ми в соціальних мережах