АктуальноВсі новиниСвітУкраїна

Україна отримає 500 мільйонів євро допомоги від ЄС в найближчі місяці

Україна виконала умови для отримання другого траншу макрофінансової підтримки від Європейського Союзу, в розмірі 500 мільйонів євро, транш очікується в першому кварталі 2020-го року.

Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив на спільному прес-брифінгу звиконавчим віце-президентом Європейської Комісії за напрямом “Економіка, що працює для людей” Валдісом Домбровскісом.

“ЄС підтвердив, що Україна виконала всі умови, для отримання наступного траншу макрофінансової допомоги в розмірі 500 мільйонів євро, що також сприятиме макроекономічній стабільності України.

…Ми очікуємо, що цей транш може бути отриманий в першому кварталі цього року, найближчі тижні, місяці”, – резюмує Гончарук.

Нагадуємо:

Європейська рада у червні 2018 року остаточно затвердила четверту програму макрофінансової допомоги для України в обсязі 1 млрд євро.

У грудні Єврокомісія надала Україні перший транш макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро у вигляді позики під процентну ставку 1,25% річних з погашенням у квітні 2033 року.

Щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги, Україні необхідно було ухвалити законодавство про фінансовий моніторинг, а щоб почати вибірку коштів, країні потрібно було перебувати в програмі МВФ.

Міжнародний валютний фонд попередньо узгодив програму фінансування України на $5,5 мільярда на три роки.

У заяві МВФ зазначається, що програму ще має затвердити Рада директорів МВФ, а рішення залежатиме від виконання Україною низки невідкладних дій.

“Ми погодилися з президентом, що економічний успіх України залежить від дотримання законності в країні, скорочення впливу інтересів певних осіб, захисту тих досягнень, які були отримані після очистки банківського сектора України і повернення коштів платників податків, витрачених внаслідок банкрутства банків”, – заявила директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close