АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Україна подала першу заявку на вакцину COVAX

Перші поставки вакцини від коронавірусу можуть надійти в Україну вже в січні, говорить Кузін.

 Україна 5 грудня подала першу заявку в Глобальний альянс із вакцин та імунізації до світової ініціативи COVAX, другу заявку подадуть 14 грудня. Про це у вівторок, 8 грудня, повідомляє Центр громадського здоров’я.  

У ЦГЗ нагадують, що завдяки першій заявці Україна зможе отримати необхідні дози вакцини від COVID-19 для 20% населення. А саме 8 млн доз для 4 млн осіб. Були визначені 12 пріоритетних груп населення, які сукупно охоплюють майже 21 млн осіб (20 866 390), або 50% населення України. До них відносяться працівники сфери охорони здоров’я, військові, педагоги, люди похилого віку та особи, які проживають у соцзакладах, особи із супутніми захворюваннями та ін. 

Проведено консультації з питань логістики. Також провели аудит холодильного обладнання. 

Таким чином створено передумови для отримання Україною вакцини проти COVID-19. відзначають у ЦГЗ. 

За словами в. о. гендиректора ЦГЗ Ігоря Кузіна, “перша партія вакцин уже на початку 2021 року забезпечить до 5% обсягу доз, які ми маємо отримати”. 

Він також повідомив, що влада веде переговори про закупівлю вакцин для всього населення. На ці цілі закладено 15 млрд грн. Хоча голова МОЗ Максим Степанов раніше заявляв, що на вакцину в бюджеті виділили лише 2,6 млрд грн.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close