АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Україна позивається в арбітражний суд в Гаазі щодо порушення РФ морського права

Україна подала меморандум у позові проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права 1982 року.

Про це повідомляє сайт президента України.

Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження щодо представництва України в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді щодо порушення Конвенції ООН з морського права. Так, представляти інтереси України у судовому процесі буде заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

“20 лютого, буде рівно чотири роки від початку агресії Російської Федерації проти суверенної і незалежної Української держави, яка почалася з незаконної анексії Криму, коли вторгнення російських військ розпочало чотирьохрічну історію героїчної оборони  України, боротьбу за захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави”, – сказав Порошенко. Президент звернув увагу, що підготовку та забезпечення цих позовів взяла на себе команда з найкращій спеціалістів у цій сфері. “Сьогодні – черговий етап. Ми підготували розпорядження про представництво України в розгляді Арбітражним Трибуналом Конвенції ООН з морського права по абсолютно чіткій позиції захисту інтересів України у зв’язку з порушення Російською Федерацією суверенних прав України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці”, – сказав Порошенко. Він також відмітив, що “Україна зробила безпрецедентну роботу по захисту своїх юридичних позицій”. “Це стосується судових позовів в Міжнародний Суд ООН в Гаазі з приводу порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму, Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це стосується і порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права та низки інших міжнародних документів”, – зазначив глава держави.

При цьому Президент повідомив, що економічні інтереси нашої держави зазнали серйозної шкоди. Зокрема від незаконного видобутку корисних копалин та будівництва Керчинського мосту спричиняються суттєві негативні екологічні, інфраструктурні та транспортні наслідки. Олена Зеркаль роз’яснила, що подача меморандуму у справі відкриває розгляд справи по суті. “Меморандум є наріжним елементом розгляду справи. Тепер РФ, у відповідності до процедурного наказу, має дати свої пояснення чи надати свої можливі заперечення щодо юрисдикції. Так чи інакше розгляд справи тепер має чіткі календарні рамки, визначені арбітрами, та змістовні рамки, визначені нашим Меморандумом”, – зазначила вона.

У травні 2017 року арбітраж ООН з морського права виніс процедурне рішення за позовом України проти РФ. Згідно із затвердженим регламентом розгляду справи, до 19 лютого 2018 року українська сторона мала надати меморандум, який містить виклад обставин, на які спирається Україна, заяву з питання права і пояснення. Російська Федерація у свою чергу до 19 листопада 2018 року повинна буде представити свій контрмеморандум, що містить будь-які заперечення з питань юрисдикції та/або прийнятності, відповідь на український меморандум, будь-які зустрічні вимоги і необхідні пояснення.

Після цього Україна до 19 квітня 2019 року зможе дати відповідь на російський контрмеморандум, а РФ отримає можливість до 19 вересня 2019 року представити свої повторні заперечення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close