[multilanguage_switcher]

Згідно зі статтею на сайті Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Молдова та Україна досягли значних результатів. ЄС профінансував бізнес Грузії, Молдови та України, надаючи їм можливість необмеженого доступу до найбільшого ринку у світі. Крім того, транш у розмірі 400 млн євро вже допоміг місцевим підприємцям у розвитку бізнеса, був використаний для підвищення кваліфікації співробітників місцевих банків-партнерів та покращили бізнес-середовище шляхом політичного діалогу з відповідними урядовими структурами.

         Ці заходи завершилися значним покращенням продукції, переходом до стандартів ЄС та відкриттям нових ринків експорту для місцевих підприємств.  Три країни підписали Угоду про асоціацію з ЄС, яка передбачає встановлення широкої зони вільної торгівлі (DCFTA) між країною та ЄС.

         Очікується, що результатом цього буде надання необхідного поштовху для розвитку бізнесу та економіки, починаючи від сільського господарства і закінчуючи сферою ІТ. ЄБРР за підтримки ЄС надає фінансову допомогу малим та середнім підприємствам в усіх трьох країнах. Позики від ЄБРР та ЄС не лише допомагають збільшити відсоток експорту, але й підтримують місцеву економіку, створюючи нові робочі місця та розширюючи ринкові можливості.

         З травня 2016 року ЄБРР надав позики і торговельні гарантії на суму 380 млн євро місцевим банкам-партнерам та іншим фінансовим структурам на кредитування підприємств, у той час, як ЄС виділив 19 млн євро на технічне забезпечення, інвестиційні пільги та розподіл ризиків.

         Фонди ЄС є частиною ініціативи «EU4Business», яка надає широкий пакет допомоги у залученні нових інвестицій та покращує послуги й товари для усіх споживачів Східного регіону.

Оригінальний текст : http://newsday.ge/new/index.php/en/component/k2/item/24361-georgia,-moldova-and-ukraine-get-ready-for-free-trade-area