АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Україна відреагувала на нові санкції проти Росії

Брюссель уперше застосував новий санкційний механізм за порушення прав людини, ввівши санкції проти російських топ-чиновників.

Україна розраховує, що Євросоюз застосує новий глобальний санкційний механізм за порушення прав людини в Криму. Так у відомстві прокоментували введення санкцій проти Росії у справі Олексія Навального.  

“Розраховуємо, що новий санкційний режим ЄС також буде застосований проти осіб, винних у придушенні фундаментальних прав і свобод на території тимчасово окупованих Криму і Севастополя. Жоден злочин російської окупаційної влади не повинен залишитися безкарним”, – ідеться в коментарі речника МЗС Олега Ніколенка.  

Там відзначили, що новий санкційний режим запрацював у дуже стислі терміни.  

“Він може стати додатковим ефективним інструментом для боротьби нашої держави з грубими порушеннями прав людини на тимчасово окупованих територіях України, відновлення її територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах”, – зазначають у відомстві.  

Крім того, в МЗС підкреслили, що рішення ЄС в черговий раз демонструє, що захист прав людини залишається безумовним пріоритетом зовнішньої політики Євросоюзу.  

Відзначимо, Брюссель запровадив обмеження проти топ-чиновників РФ: глави Слідкому, генпрокурора, глави ФСВП і глави Росгвардії.  

Слідом за ЄС про санкції у справі Навального оголосили в США.

Теги
Close