Анджей Дуда пообіцяв розібратися з незаконним демонтажем надгробних пам’ятників воїнам УПА на одному з кладовищ під містом Перемишель.

Таке рішення було озвучено у ході телефонної розмови між президентами, йдеться на сайті Адміністрації Президента.

У ході розмови президент України рішуче засудив інцидент з демонтажем українського пам’ятника в селі Грушовичі, що поблизу Перемишля, який відбувся наприкінці квітня.

Порошенко підкреслив, що такі дії є неприйнятними та звернувся до керівництва Польщі з вимогами розібратися в інценденті.

У відповідь Дуда пообіцяв “взяти на контроль розслідування цього інценденту, щоб уникнути його повторення у майбутньому”.

Окрім цього, лідери країн обговорили співпрацю у питаннях легалізації місць поховань як на території Польщі, так і в Україні.

Нагадаємо, що через серію актів вандалізму стосовно українських пам’ятних місць на території Польщі, процес легалізації польских монументів в Україні було призупинено.

Раніше активісти та польські радикальні націоналісти незаконно демонтували надгробний монумент воїнам УПА, який до того вже постраждав від рук вандалів. Правоохоронці ж не завадили цьому процесу.