Фільм Олеся Саніна про боротьбу українського народу визнано найкращим на кінофестивалі у США.

Про це повідомляє офіційний сайт Державного агентсва України з питань кіно.

Фільм «Переломний момент: Війна за демократію в Україні», який став спільним творінням володаря трьох «Оскарів» Марка Джонатана Харріса та режисера «Поводиря» Олесь Саніна, було визнано найкращим документальним фільмом на 23-му міжнародному кінофестивалі у Сан Луїс Обіспо.

До цього фільм було визнано найкращим документальним фільмом кінофестивалю EtCultura у Флориді. Українська прем’єра фільму на провідних телеканалах країни відбулася у лютому 2017-го, до річниці пам’яті Небесної сотні.

SLO Film Fest – фестиваль незалежного кіно, який проходить у березні у м. Сан Луїс Обіспо, штат Каліфорнія. За словами сценариста фільму Пола Волянського, який був присутній на церемонії нагородження: «На покази Переломного моменту були розкуплені усі квитки. Коли на церемонії нагородження я висловив подяку українському народу за те, що в часи «альтернативних фактів» і «фейкових новин» вони досі вірять у те, що «правда – понад усе», аудиторія у 800 осіб вибухнула 30-секундними оваціями. Було неймовірно відчувати, наскільки фестиваль і люди в Сан Луїс Обіспо підтримали «Переломний момент» і нерівну боротьбу України за демократію».

«Переломний Момент» — це погляд на війну та революцію в Україні очима простих учасників цих подій. Серед головних героїв — дитячий театральний режисер Андрій «Богема» Шараскін, лікар Всеволод Стеблюк, рабин Натан Хазін та інші учасники революції на Майдані та війни на Сході України, що облишили своє звичне життя заради створення більш демократичної, справедливої і незалежної держави. Фільм показує інтенсивну боротьбу, яка на цей момент забрала життя понад 10 тис. українців, а мільйони позбавила власних домівок.

Фільм охоплює період 2013-2016 років, який обернувся для України часом величезних випробувань і викликів. У фільмі зібрані кіносвідчення політичних, кримінальних, військових злочинів та терактів на території України. За час роботи над фільмом було записано 86 інтерв’ю з учасниками подій на Майдані та Сході України і зафільмовано майже 600 годин робочого кіноматеріалу.

 

https://youtu.be/S3kALveADFw